Májové víkendy v Košiciach budú dzivé

Májové víkendy si v Košiciach užijete naplno. Tento rok je opäť z čoho vyberať, či ste fanúšik športu, divokej zábavy alebo preferujete romantiku a kultúru. City Penzión Košice Vám ponúka komfortné ubytovanie za rozumnú cenu s komplet bufetovými raňajkami. Program a ako si pobyt užijete je na Vás, no ponúkame Vám kompletný prehľad top akcií v meste Košice.

  • športovo zábavný víkend s kamošmi a hokejom 13.-15. máj 2022
  • dámska jazda 20-22. máj 2022
  • romantický výlet v Košiciach 27-29. máj 2022

Tri víkendy pred nami, ktorý Vás zaujal najviac?

Pripraviť sa, pozor, štart…víkend v Košiciach

Vo štvrtok 12. mája sa štartuje 4,2 km trasa po Hlavnej a mestskom parku v Košiciach na charitatívnom podujatí VSE CITY RUN. Štartovné od bežcov či chodcov sa venuje Špeciálnej materskej škole na Ľudovej ulici. V tejto škôlke sa starajú o detičky s rôznymi zdravotnými znevýhodneniami a výťažok z akcie plánujú použiť na rekonštrukciu školského dvora. Ak ste teda vo štvrtok v Košiciach, zaregistrujte sa alebo aspoň príďte pozrieť ako to ide tým odvážnym 😉 

V piatok 13. mája štartujú hokejové Majstrovstvá sveta. Ak sa chystáte do mesta Košice, nezabudnite si preto včas rezervovať stôl. Do mesta sa z nášho penziónu dostanete ľahko kolobežkou Bolt či Antik alebo električkou a naspäť pešo alebo taxíkom, podľa uváženia a miery zábavy 🙂 V piatok bude neďaleko nášho penziónu v Riders Pube koncert pre heavy a hard metalistov a milovníkov motoriek od kapely Grey Dogs Riders. Ak nie ste presvedčený, či je to Vaša šálka kávy, odviazať sa v piatok 13. mája môžete aj na Oldies s Michalom Davidom. 

V sobotu 14. mája v rámci osláv Dní Terasy nezabudnite ísť pozrieť basketbal ku OC Galéria. Potom dobrý obed a prehliadka mesta a večer stíhate pred hokejom aj kultúru. V meste Vás čaká Deň múzeí a galérií. Podujatí v rámci akcie, je množstvo, ale najväčšiu lahôdku pre divákov sľubuje Slovenské technické múzeum, ktoré si v spolupráci s Technickou univerzitou pripravilo predstavenie Vodíkového minibusu, ktorý vraj prezentovali aj v Dubaji 2020. Ak Vás zaujímajú alternatívne zdroje energie 21. storočia, určite sa choďte pozrieť. Zážitok sľubujú aj najmenším bádateľom, ktorým pripravili Tajomnú krajinu permoníkov. Za nás si vyberáme túto akciu, ale kompletný program a mapu so vstupným nájdete tu. 

No a finále sobotného večera bude patriť fínskemu prenosu z majstrovstiev sveta v hokeji. Naši chlapci si zahrajú o večer o 19:20 s Nemeckom a určite to bude poriadna dávka adrenalínu. Držíme im prsty.

Nedeľa 15. máj bude tento týždeň patriť športu. Bežecké tenisky si po City Run neodkladajte ďaleko, lebo v nedeľu sa beží polmaratón Košice. Ak ste sa nezaregistrovali, príďte sa prejsť mestom a vychutnať si skandujúci dav a tisíce športovcov v meste.

Náš tip na izbu pre partiu

Čím väčšia partia, tým väčšia sranda, nie? A zároveň, čo ušetríte na nákladoch, môžete minúť na zábavu či zážitky. Naša trojlôžková izba Vás na noc vyjde len 99 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Víkendové ubytovanie pre 3 osoby s raňajkami Vás teda vyjde 198 Eur. Ak si ktorúkoľvek izbu rezervujete cez náš web, získavate -10 % zľavu. Trojlôžková izba 178,20 Eur komplet na víkend pre troch s raňajkami. K cene sa v Košiciach účtuje ešte miestny poplatok v hodnote 1,50 Eur/osoba/noc. Rezervujte si online tu.

Víkendový oddych s kamoškami?

Vytiahnite kamošky na výlet do Košíc 20-22. mája. Urobte si oddych po svojom. Hokej bude v plnom prúde pokračovať, nechajte mužov povzbudzovať a užite si víkend po svojom. Ako? V piatok po práci sa príďte pohodlne ubytovať. Závisí, ako si to vybavíte so šéfom, ale my Vás čakáme od 14.00 😉 Prípadne si zoberte home office, ak máte takú možnosť, internet nám funguje dobre a ušetríte čas na presun v piatok po práci. 

3 tipy na piatkový večer 20. máj

  1. pivo, pokec a nezávislý umelecký koncert Fallgrapp v Tabačke
  2. vytiahnite opätky a rúž po rúškovej sezóne a príďte si pozrieť naše krásne štátne divadlo a operu Vojvodkyňa z Chicaga
  3. tanečné párty ako na pláži Beach Party Fest, letné šaty, drinky a pritom stále v centre mesta Košice v Beach Clube

Sobota 21. máj bude venovaná konferencii pre Zdravie ženy. Dobrá správa je, že akcia sa koná od 8 do 18.00 v Kultúrparku, ktorý je od nás neďaleko. Druhá dobrá správa je, že si môžete kúpiť celodennú alebo poldennú vstupenku. Bude si z čoho vyberať, nájdete prednášky o zdraví, výžive, koučing či kozmetiku. Kompletný program nájdete tu. Ak stihnete, môžete sa ešte zastaviť na Dominikánskom námestí, kde bude v sobotu poobede prebiehať MAME market a nakúpiť domov aj suveníry od lokálnych tvorcov.

Nedeľné raňajky a chutné espresso k ubytovaniu v penzióne a potom pohodlne do mesta, či malý shopping v Optime? Nechávame na Vás, ale každopádne aj takýto by mohol byť Váš víkend, ak si nájdete dobrú parťáčku.

City Penzión superior pre fajnšmekrov

Ideálne na dokonalý víkend s kamoškou – Dvojlôžková izba superior. Prečo? Nová moderné kúpeľňa. Oddelené lôžka. A chladnička na izbe za 65 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Víkendové ubytovanie pre 2 osoby s raňajkami komplet 130 Eur. Ak si ktorúkoľvek izbu rezervujete cez náš web, získavate -10 % zľavu. Dvojlôžková izba superior 117 Eur komplet na víkend pre dvoch s raňajkami. K cene sa v Košiciach účtuje ešte miestny poplatok v hodnote 1,50 Eur/osoba/noc. Neváhajte dlho, takúto izbu máme iba 1. Rezervujte si online tu.

OMG, koniec mája?

Posledný piatok v mesiaci odštartuje piatkový koncert OMG Tour so Simou 27. mája. OMG, LOL, WTF a iné skratky určite poviete, ak uvidíte plný Spoločenský pavilón ako sa baví po rokoch covid-u opäť baví. Nezabudnite si rozmeniť drobné k baru, mávajú s tým problém 😉 Ak si chcete užiť trošku kabaretnej zábavy ako na Moulin Rouge, rezervujte si lístok do ikonickej košickej reštaurácie Slávia na Anču Pagáčovú, ktorá Vás ohromí svojim kabaretom. Navyše miestni kuchári určite uspokoja Vaše chuťové poháriky. Večer ako stvorený na romantické rande vo dvojici. 

V sobotu 28. mája si nechajte ešte lietať motýle v bruchu a odporúčame sa pozrieť do Botanickej záhrady. Jedinečnú výstavu exotických motýľov trvá od 9.00 do 17.00 a môžete ju vidieť do začiatku júla. Ak máte so svojou polovičkou už nejaký ten rok za sebou, ponúkame dokonale romantický tip na zásnuby v Košiciach 😉

V nedeľu 29. mája sa môžete pokochať krásami Hlavnej ulice, vyjsť na Severnú vežu Dómu svätej Alžbety. Nezabudnite si pozrieť vynovenú Dolnú bránu. Ak bude teplo, dajte si sorbet v Dargove alebo slaný karamel u Artura. Posedenie pri spievajúcej fontáne samozrejme pri prehliadke mesta Košice nesmie chýbať. Naše kvetinové záhony a spev fontány Vás určite očarí a nezabudnite si spraviť zopár Instagram foto.

Romantická klasika – naša naj izba

Ideálne na dokonalý romantický víkend – Dvojlôžková izba klasik. Cena 59 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Víkendové ubytovanie pre 2 osoby s raňajkami komplet 118 Eur. Ak si ktorúkoľvek izbu rezervujete cez náš web, získavate -10 % zľavu. Dvojlôžková izba superior 106,20 Eur komplet na víkend pre dvoch s raňajkami. Miestny poplatok v hodnote 1,50 Eur/osoba/noc sa účtuje extra. Rezervujte si online tu.

Ako si rezervujem ubytovanie?

  1. Cez náš web, kde si jednoducho v 3 krokoch vyberiete izbu, dostanete finálnu cenu aj potvrdenie mailom. Navyše si viete jednoducho vyklikať aj online-check in. Platba vopred nie je nutná. A nezabudnite sa prihlásiť na odber newslettra, aby Vám nič neuniklo (max 1-2 maily mesačne). Chcem si rezervovať izbu.
  2. Telefonicky od 07.00 do 22.00, keďže recepcia nefunguje nonstop na čísle +421 911 756 756.
  3. E-mailom na citypenzion@citypenzion.eu