3 tipy na rodinné výlety v Košiciach

Ostávajú nám posledné 3 prázdninové víkendy na splnenie výletných plánov či sľubov. Ponúkame Vám 3 top miesta pre rodiny s deťmi v Košiciach, ktoré určite musíte navštíviť.

  • Košická detská železnica a cyklodrezinový ovál ako prvý na Slovensku
  • Jedna z najväčších zoo v Európe – Košická zoo a Dinopark
  • Areál Anička, ktorý je ľahko dostupný priamo v meste

Košická detská železnica

Deti ju milujú už roky. Košická detská historická železnica bola vybudovaná v rokoch 1955-1956 ako prvá rekreačná železnica vo vtedajšom Československu.

Katka a Janka sú pre Košičanov známe lokomotívy, za posledných 10 rokov sa vďaka občianskemu združeniu stala jednou z top atrakcií v Košiciach pre deti všetkých vekových kategórií.

Najväčší záujem o jazdy na historických vláčikoch je v lete, no odviezť sa dá aj v zime, či v noci na mimoriadnych podujatiach – nočné jazdy, mikulášske jazdy prípadne výlety ako Cesta do praveku a iné. Trať má dĺžku 3,9 km a lístok si zakúpite v stanici Čermeľ – jednosmerný alebo obojsmerný do cieľovej stanice Alpinka.

Jednosmerný lístok pre dospelého stojí 7 Eur a obojsmerný 8 Eur. Deti do 3 rokov sú zdarma, deti 3-15 za jazdu 5 Eur, obojsmerne 6 eur. Ak ste teda rodina s dvoma deťmi, výhodnejšie môže byť kúpiť rodinný lístok 16 eur jednosmerný a 20 Eur obojsmerne.

Na Alpinke si určite program vytvoríte. Navštívte Údolie Manitou, dajte si obed v reštaurácii alebo langoš v stánkoch, kým deti prelezú všetky preliezky a povozia sa na šliapacích autách. Ak máte väčšie deti, určite skúste Tarzaniu.

Skúšali ste už cyklodrezinový ovál na Alpinke?

Minulý rok pribudla na košickej železničke aj nová atrakcia prvý drezinový ovál na Slovensku. 300 metrový okruh v Košiciach podporuje ekoturizmus, ktorý je nám v City Penzióne veľmi blízky.

Ak si chcete užiť trošku zábavy a spríjemniť čakanie na vláčik v stanici Alpinka, určite odporúčame. Malé kardio cvičenie a veľa srandy. Deti sa zasmiali, rodičia zaspomínali na cyklovýlety po Košických lesoch, ktoré mimochodom dávame do pozornosti pre nadšencov cyklistiky, ale o tom nabudúce 😉

Ivka a Tomáš, City Penzión Košice

Dve akcie do konca leta, ktoré ešte stíhate

  • 13. august Za pokladmi Jasova
  • 20. august cesta do Praveku

Ubytovanie v našom penzióne si rezervujete jednoducho prostredníctvom nášho webu. Vyberte si 3-lôžková izba s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami za 99 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Dostupnosť aj cenu si pozriete jednoducho cez náš rezervačný systém, kde vám dáme – 10 % zľavu z ubytovania.

Spočítajte 300 druhov zvierat v košickej zoo

ZOO Košice sa nachádza v miestnej časti Kavečany cca 10 km od centra mesta. Patrí k najväčším v Európe. V našej košickej zoo sa starajú 1500 zvierat a 300 druhov. Miláčikom návštevníkov sú tulene obyčajné či tučniaky jednopáse, ktoré na Slovensku inde nenájdete. Obľube sa tešia aj medvede či opice a surikaty, kde sa deti radi zastavia.

Súčasťou areálu sú detské ihriská, ohniská zriadené na piknik v prírode. Deti sa určite potešia aj jazde na koníkoch.  V Zoo Košice sa nachádza aj 5 náučných chodníkov. Jedným z najnovších, ktorý v areáli vyrástol v rámci prihraničnej slovensko-maďarskej spolupráce, je náučný chodník Lužný les. Deti sa určite potešia prekážkovej lanovej dráhe, nadrozmerným modelom plazov a obojživelníkov. Rodičia si môžu oživiť encyklopedické znalosti vďaka interaktívnym vzdelávacím tabuliam. Do košickej ZOO vedie priame spojenie MHD zo železničnej stanice – linka č.29. V blízkosti Zoo sa nachádza aj bobová dráha, ktorá Vám dvihne hladinu adrenalínu, ak by levica spala.

Tajné tipy do Zoo od City Penziónu Košice

Pripravte si pohodlné topánky, zoo sa nachádza v svahovitom teréne, takže ak máte malé deti nezabudnite im pribaliť kočík alebo nejaké vozidlá. V prípade potreby si viete zapožičať vozík, aby ste vedeli pozrieť čo najviac z našej zoologickej záhrady. Ráno býva obvykle najmenej ľudí, cez víkend poobede sa pripravte na dlhšie rady pri vstupe.

Dinopark Košice

Ak si budete kupovať lístok a máte doma milovníka dinosaurov, určite si kúpte pri vchode rovno aj vstupenku do Dinoparku. Tri dôvody prečo

  1. ušetríte za kombinovaný lístok
  2. lístky sa kupujú pri vchode a Dinopark je dole kopcom na opačnej strane zoo, ušetríte si kroky
  3. na Slovensku máme iba 2 Dinoparky – Košice a Tatry

Ak sa vám niektoré tipy páčia nezabudnite nám poslať foto na Facebook alebo Instagram a označte nás, potešíme sa, ak sme niekoho motivovali 🙂

City Penzión Košice

Areál Anička pre malých aj veľkých

Veľmi nás teší, že sa v posledných rokoch oživil Areál Anička, ktorý je v lesoparku priamo v meste. Výhodou je ľahká dostupnosť mestskou hromadnou dopravou. Miesto pre bežcov, psíčkarov ale v neposlednom rade pre rodinky s deťmi, ktoré si v Areáli Anička, určite vedia užiť kopec zábavy.

Deti sa vyhrajú na preliezkach, na chvíľu stratia v bludisku. Vyplávajú na dobrodružnú cestu pirátskou loďou, či obdivujú zvieratká. Pripravte sa na klasické letné hry v pieskovisku a vodné zábavky, takže im radšej pribaľte náhradné oblečenie. Zahrajte si minigolf ochutnajte pohostenie v bistre.

Letný tip – piatkové grilovačky a nedeľné divadielka. Najbližšie zaujímavé predstavenia Vlk a Tri prasiatka 21. august či Dúhalka 28. august.

V lete si kľudne pribaľte aj piknikovú deku a užite si pohodový rodinný deň.

Trojlôžková izba pre rodinky

Naša trojlôžková izba Vás na noc vyjde len 99 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Víkendové ubytovanie pre 3 osoby s raňajkami Vás teda vyjde 198 Eur. Ak si ktorúkoľvek izbu rezervujete cez náš web, získavate -10 % zľavu. Trojlôžková izba 178,20 Eur komplet na víkend pre troch s raňajkami. K cene sa v Košiciach účtuje ešte miestny poplatok v hodnote 1,50 Eur/osoba/noc. Rezervujte si online tu.

Ak ste fanúšik pokoja a dobrého jedla, nezabudnite ochutnať niečo z noviniek vedľa detského areálu – Klídek.

City Penzión Košice a jeho tipy ako si užiť Košice

Dvojlôžková izba pre náročných

Ideálne na dokonalý víkend s kamošmi – Dvojlôžková izba superior. Prečo? Nová moderné kúpeľňa. Oddelené lôžka. A chladnička na izbe za 75 Eur/noc s bufetovými raňajkami. Neváhajte dlho, takúto izbu máme iba 1. 

Rezervujte si online tu.