5 noviniek roka 2022 pre Vaše pohodlie

Rok 2022 bol ďalším rokom skúšok, popasovali sme sa s Covid vlnou a zažili príval utečencov z Ukrajiny. Niektoré veci nejdú podľa našich plánov, no snažíme sa pomaly meniť náš sen spred 11 rokov na víziu. 

Chceme byť malý ekologický smart penzión pre moderných mestských hostí. Hotelierstvo aj svet ako sme ho poznali pred pandémiou sa mení. City Penzión Košice chce byť inovatívny penzión, ktorý sa adaptuje medzi prvými. Prvý polrok 2022 sa chýli ku koncu a my by sme Vám radi ukázali, ktoré z našich cieľov sme splnili a ktoré máme v pláne do konca roka 2022.

Naša vízia je byť malý ekologický smart penzión pre moderných mestských hostí.

Majiteľ Tomáš, City Penzión Košice

Modernejšie technológie a lepšia online dostupnosť

 • nový web – na začiatku roka 2022 sme urobili novú web stránku, ktorá je lepšie dostupná z mobilov. Nezabudnite, že pri rezervácii cez náš web máte zľavu 10%. Na rezerváciu používame medzinárodný systém MEWS, ktorý je v top 3 na svete v hotelovom svete.
 • sociálne siete – chceme si budovať komunitu. Ak chcete vedieť o novinkách, zľavách, pozývame Vás do komunity na Facebooku, Instagrame alebo newslettera.  
 • Netflix v snack bare – lepšie pohodlie pre Vaše cesty.

Ekológia a nové trendy v turizme

Mobilita je ďalšou z ekologických tém, o ktorej sa v poslednej dobe hovorí čoraz viac. V meste Košice fungujú tri služby na požičiavanie bicyklov a kolobežiek. Z nášho penziónu sa viete ľahko dostať do mesta a využiť tieto služby a ešte aj ušetríte planétu.

Bicykle a kolobežky si rezervujete cez aplikáciu a po Južnej triede sa ľahko dostanete do centra mesta. Vaše auto zaparkujete na našom uzavretom parkovisku.

Ktoré 3 služby máme v meste na požičanie kolobežiek?

 • Antik – jednoduchá registrácia a majú bicykle, kolobežky, elektro nabíjacie stanice
 • Bolt – kolobežky zelené a najnovšie aj magenta
 • Tier – nemáme osobnú skúsenosť, ale vraj novinka z Viedne, Paríža či Bratislavy

V lete plánujeme namontovať aj stojan na bicykle pre našich hostí, ak by ste chceli objaviť krásy okolia mesta na 2 kolesách. V okolí mesta je množstvo cyklotrás na objavovanie a dokonca Košický kraj má aj zaujímavé projekty pre cyklistov spojené s vlakom, ktoré tiež stoja za nejaký ten našliapaný kilometer v nohách a zážitok.

Apartmán 2+1 pre rodiny či dlhšie cesty

Novinkou a projektom prvého polroka je apartmán 2+1. Ospravedlňujeme sa, že nám to trvalo dlhšie, ako sme plánovali. Dúfame ale, že Vás výsledok poteší a že ho v lete aj na dlhých služobných cestách využijete. 

 • bufetové raňajky ostávajú zadarmo aj pre hostí v apartmáne
 • malá kuchynka, kde nájdete základné kuchynské potreby na Vaše cestovné varenie
 • rozťahovací gauč, ktorý poslúži ako menšie lôžko pre deti a na sledovanie televízie v 2 miestnostiach naraz
 • mini relax kútik – pár kníh a hier na cesty
 • izba s manželskou posteľou, obývacia izba, mini kuchynka a kúpeľňa

Voňavé sedenie na slnečnej terase

Aktuálne nám pred City Penziónom Košice rozvoniava levanduľa. Ak budete mať cestu ku nám, pozývame Vás vychutnať si malé občerstvenie zo snack baru na našej mini letnej terase pred penziónom. Do budúcna by sme chceli plochy na sedenie aj zelene pridať, veríme, že sa to podarí ešte v lete.

Aké novinky ochutnáte v lete?

Bohaté bufetové raňajky máme pre hostí aj naďalej grátis. Dlhodobo si ich chválite a my sa z toho veľmi tešíme, lebo na chutnom štarte do nového dňa podľa nás záleží. Kvalitná kávička a milý úsmev samozrejme nebude chýbať ani v druhej polovici roka. Rozhodli sme sa ale priniesť malé inovácie aj na raňajky. Intolerancií v strave bohužiaľ pribúda, preto sme do ponuky zaradili bezlaktózové mlieko. Pokiaľ máte na raňajky nejaké špeciálne diétne potreby, prosím uveďte nám to do rezervácie, pokúsime sa nájsť riešenie. V lete sme sa rozhodli pridať do ponuky aj sezónne ovocie, aktuálne podávame melón. A Vianočka sa teší rovnako veľkej obľube u malých hostí, aj dospelých 🙂 Pripravujeme ešte ďalšie chutné novinky, ale tie postupne zaradíme v lete.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Na čo sa do konca roka môžete tešiť?

Medzinárodná spolupráca s Talianmi

Začiatkom júla nás navštívia populárni blogeri Giulia a Gianluca z Talianska. Milo nás potešilo, že si pre svoje cesty vybrali práve náš penzión a chcú propagovať Košice svojim krajanom v Taliansku. Veríme, že sa im u nás bude páčiť a sme zvedaví, čo táto nová spolupráca prinesie. Precestovali toho už veľa, takže ak rozumiete taliansky, určite si nájdete zaujímavé čítanie na ich stránke https://www.expressyourtravel.it/ 

Ak máte nejaké tipy, čo by mali v Košiciach vidieť, nezabudnite nám napísať do komentárov alebo správ na sociálne siete. Sme zvedaví, ako by ste prezentovali naše mesto…

Udržateľný turizmus a nové trendy

Viete, koľko vody denne spotrebujete? 270 l vody na 1 izbu a 1 deň v našom penzióne a to sme za minulý rok mali priemernú obsadenosť 67%. Enormné čísla, najmä keď si uvedomíme, že voda je vzácna a mali by sme preto šetriť každú kvapku, aby sme jej mali dosť vody aj do budúcna pre ďalšie generácie. Šetrením a alternatívnymi zdrojmi energie sa zaoberáme už dlho, na brzdia nás vysoké vstupné náklady, preto sme sa rozhodli skúsiť šťastie a prihlásili sme sa do medzinárodného projektu Eco Tandem, kde by sme chceli nájsť spôsoby, ako využívať dažďovú vodu  a moderné technológie Internet of things. Držte nám palce. 

Aspoň 1 nová kúpeľňa 

Na konci roka budeme určite maľovať a meniť matrace, ako každý rok. Na čistote a hygiene nám záleží a Vaše hodnotenia nás utvrdzujú v tom, že to robíme dobre. Okrem toho po lete by sme chceli zrekonštruovať 1-2 kúpeľne. Uvidíme, aká bude situácia covid a tiež letná sezóna, no chceme zvyšovať Vaše pohodlie. 

Máme ale aj zlé správy. Rastúce ceny energií, tovarov a situácia v cestovnom ruchu nás núti zvýšiť ceny od 1. júla 2022. 

Prečo ideme zvyšovať ceny?

Dlho sme to zvažovali a počas posledných 2 covid rokov odkladali. Chceme Vám ale poskytnúť prvotriedne služby a rekonštruovať a inovovať náš City Penzión Košice na ďalšie roky. Tento rok sme zaviedli aj kategórie klasik a superior, aby ste si mali možnosť vybrať, či preferujete hlavne cenu alebo vyššie pohodlie. 

Veríme, že zostanete s nami aj naďalej a pomôžete nám budovať našu víziu – ekologický smart penzión pre moderných hostí a skvalitňovať naše služby. Robíme čo vieme a ďakujeme za Vaše recenzie aj podporu, ktoré nás ženú vpred. 

Nový cenník bude platiť od 1.7.2022. Zľava 10 % cez náš web ostáva v platnosti.

 • Jednolôžková izba 48 Eur
 • 1 hosť v dvojlôžkovej izbe 58 Eur
 • Dvojlôžková izba klasik 69 Eur
 • Dvojlôžková izba superior 75 eur
 • Apartmán 2+1 85 Eur
 • Trojlôžková izba 99 Eur
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ak k nám chodíte pravidelne, nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach alebo sa prihláste na e-mail novinky a zľavy 1-2 mesačne. Už Vám nič neunikne. Ostatné novinky a tipy budeme zverejňovať priebežne.

Pekné leto priatelia a oddýchnite si s tými, ktorých máte radi.