Zlatý víkend metropoly východu nám šliape na päty

Maratón v Košiciach, láska na prvý pohľad

Prvá októbrová nedeľa (7. október 2018) v Košiciach patrí vytrvalostnému športu. Ak ešte neviete o čo ide, napoviem, že sa uskutoční 95. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Ide o najstarší maratón na starom kontinente. Tohtoročný slogan organizátorov MMM rovnako ako aj medaila sa podľa mňa veľmi podaril.

„Skús raz, zamiluj sa na celý život.“

Slogan Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, 2018

Môže to vyznievať ako klišé, no mne a môjmu mužovi sa to stalo. Vyskúšali sme maratón raz, najskôr štafetu, potom pol maratón a odvtedy sme spolu na štarte už pravidelne.

Tisíce bežcov, davy fanúšikov, ktorí zaplavia ulice mesta – pocit a energia, ktorú treba vyskúšať na vlastnej koži. Bežci či už profesionálni alebo rekreační majú na výber z množstva bežeckých disciplín. Registrácia na kráľovské disciplíny je tradične vypredaná s veľkým predstihom.

Aj náš malý tím City Penziónu Košice bude mať svojich atlétov. Na štart sa okrem nášho šéfka postaví aj kolegynka Zita, ktorá sa stará o čistotu izieb a plné brušká našich hostí. Príďte povzbudzovať City Penzión Košice Tím. 

Radi sa postaráme o bežcov, ktorí sa k nám pravidelne vracajú nielen kvôli pešej dostupnosti na štart, ale aj chutným raňajkám. Ubytovanie u nás radi vyhľadávajú aj rodiny a fanúšikovia športovcov, ktorí sa vedia ľahko dostať do mesta, ktoré má počas MMM víkendu množstvo dopravných obmedzení. No penzión rovnako ako väčšina ubytovacích zariadení bude plne obsadený.

Rendez-vous pod rúškom Bielej noci

Zaujímavá akcia bude aj v sobotu pred maratónskym behom. Biela noc, francúzsky koncept, ktorý sem priniesla Košičanka sa aktuálne uchytil už aj v hlavnom meste. Toto podujatie je oslavou moderného umenia. Pre bežného diváka môže byť ťažko „stráviteľné“. Zažiť nočné Košice plné extravagantných umelcov, bizarných inštalácií a húfov nespavcov stojí jednoznačne za to. Pri troche šťastia na pekné počasie košické letné terasky a pivárničky praskajú vo švíkoch. Turisti majú možnosť ochutnať kolorit a ducha mladého mesta Košice. Pre domácich je to príležitosť dať si „rendez-vous“ so známymi za jeden večer, takže tento social event určite treba vidieť.

Ak ste tento rok zaváhali a nemáte ubytovanie, myslite na to vopred a booknite sa s predstihom.

Vidíme sa v Košiciach.