Prečo navštíviť Košice?

Keď si budete „googliť“ o Košiciach, dočítate sa, že sme prvým európskym mestom, ktoré získalo vlastnú erbovú listinu. V roku 1369 nám ju udelil Ľudovít Veľký. Máme aj iné prvenstvá?

Košice sa rovnako pýšia najstarším európskym maratónom a druhým najstarším svetovým maratónom mieru, ktorému v meste každoročne patrí prvá októbrová nedeľa.

Dóm svätej Alžbety je zároveň najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe. Oplatí sa ho ísť pozrieť a tiež výhľad z veže, keď je pekné počasie. Historické centrum mesta Košice je najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Viete, že v našom meste máme aj najstaršiu strednú školu v Európe? Bolo to v roku 1872 – Stredná priemyselná škola strojnícka. Môžeme sa pochváliť aj najväčšou zoologickou záhradou v strednej Európe (2,88 km2) či najväčšou botanickou záhradou v bývalom Československu. Ak máte deti, nesmiete si nechať ujsť jazdu vláčikom na detskej železnici v Čermeľskom údolí, ktorá je najstaršia, no zároveň aj jediná v Slovenskej republike.

Košice sú mladé mesto. Náš priemerný vek je len 35 rokov. Nie je to len vďaka množstvo škôl a inštitúcií, ktoré tu pôsobia, ale aj preto, že v meste pôsobí množstvo gigantických IT firiem, ktoré sa prácou prilákali množstvo mladých ľudí. V roku 2013 sme získali titul Európske hlavné mesto kultúry a v roku 2016 Európske mesto športu.

Naše mesto nespí. Príďte sa stratiť v malebných zákutiach našich uličiek, ochutnať chuť našich malých remeselných pivovarov, či vypočuť si spievajúcu fontánu. Zalyžujte si na vodnom vleku na Jazere, či oddýchnite v mestskom parku po náročnom dni. Spoznajte miestnych „šracov“ a „čaje“ a východniarsku povahu. Zažite atmosféru nášho historického centra či alternatívnu kultúru v Kultúrparku alebo Kasárňach. Viac tipov na Váš pobyt nájdete v článkoch na blogu alebo na stránkach mesta Košice.

Tak na čo ešte čakáte? Rezervujte si u nás izbu a príďte sa presvedčiť 😉