Október Fest Košice

Jesenné prechádzky majú svoje čaro, najmä pokiaľ sa jedná o mestskú turistiku. Hrejivé objatia malebných uličiek Košíc, či kačacie hody s červeným vínkom v dobrej spoločnosti vedia navodiť pocit strateného leta aj v októbri. Ak máte túlavé topánky a zopár Eur v kapse, ponúkame pár cestovateľských tipov na októbrové víkendové zážitky v meste, kde to žije.

Zlatý víkend 4-6. október 2019

Prvý októbrový víkend je v Košiciach kráľovský, čo sa turizmu týka. V nedeľu 6.10 sa na štart postaví desať tisíc maratónskych bežcov. No a sobota tradične patrí Bielej noci. Ide o medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý tento rok zažiari až 3 noci. V piatok 4.10. sa okrem moderného umenia chystá aj premiéra opery La Traviata v našom divadle, takže si môžete užiť romantiku aj atmosféru Bielej noci. Dobrá správa je, že z piatka na sobotu máme ešte voľné 2 dvojposteľové izby. Cena za noc pre 2 osoby je 46 Eur s raňajkami, bezplatným parkovaním aj wifi.

Rezervujte si svoju izbičku tu.

Aktívny víkend plný športu, jedla a nákupov (11-13. október 2019)

Od piatka 10.10. začínajú v Optime dni nákupov. Ak si chcete uchmatnúť čo to do nového šatníka so zľavou, máte šancu až do nedele 13.10. V sobotu 12.10. na nás čaká Polievkový festival, ktorý sa organizuje v areáli Kultúr parku. Predstavuje rozmanitosť kultúr a chutí a polievočku ochutnáte už za 1 euro. Odporúčame si lístky kúpiť vopred, na mieste s tým zvykne byť problém. V neďalekom Tokaji bude v sobotu 12.10 akcia Tour de Tokaj, ktorá poteší nielen priaznivcov vína, ale aj športovcov, ktorí si môžu buť zabehať, alebo zabicyklovať. Dobrá správa je, že Tokajský cykloexpres bude premávať ešte aj prvé dve októbrové soboty, takže sa viete z Košíc odviezť vláčikom.

Špecialitou pre ženy na nedeľu je akcia „Umenie byť ženou“, ktorá sa uskutočni 13.10. v Hiltone. Na tejto konferencii sa stretávajú ženy, priateľky na inšpiratívnych prednáškach zaujímavých speakrov. Chcú zmeniť niečo vo svojom živote a hľadajú inšpiráciu, či cestu ako to urobiť. No a víkend ukončí Moon Run, tzv. nočný beh pri splne mesiaca. Ak hľadáte teda aktívnu dovolenku pre seba aj svoju partnerku, tento víkend v Košiciach si nesmiete nechať ujsť. Ostáva nám ešte zopár voľných izieb.

Umelecký víkend s Vanessou Mae (18-20. október 2019)

Svetovo preslávená a neobyčajne nadaná virtuózka sa po dlhých jedenástich rokoch 19. októbra 2019 vráti do Steel Arény. Ak si stihnete uchmatnúť lístok a ubytovanie, toto si nemôžete nechať ujsť.

Ladies víkend (posledný októbrový víkend)

Zober svoju kamošku, mamu či kolegyne a spravte si víkendový výlet do Košíc. Čaká na Vás konferencia Pre zdravie ženy, Sit down ladies Comedy pod taktovkou Lujzy a Didiany či akustický koncert Adama Ďuricu.

Pohár dobrého vínka od Grand Bari Vám radi ponúkneme aj v našom snack bare, nejaká dobrá masáž k tomu a relax víkend ako vyšitý. Aj my si občas zaslúžime oddychovať, však ženy? A chlapi to doma hravo zvládnu.

Zaujalo Vás niečo z októbrových akcií?  

Ak áno, postup je jednoduchý, vyklikajte si predbežnú rezerváciu s cenovou kalkuláciu na našom webe. K ubytovaniu ponúkame bezplatné bufetové raňajky, parkovanie na uzavretom dvore pod kamerou máte v cene a internet je samozrejmosťou. Hoci sme cca 2 km od centra, do mesta sa ľahko dostanete pešo, autom, mhd či taxíkom a využijete výhody tichšej lokality a lepšej ceny. Neváhajte dlho, máme len 11 izieb. Tešíme sa na Vás už čoskoro.